Ogłoszenia

Święta Trójca 26 V 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ TRÓJCY           26 MAJA 2024

 

DYSPENSA NA PIĄTEK PO BOŻYM CIELE 2024

Na piątek po uroczystości Bożego Ciała (31 maja 2024) udzielam dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Niniejsza dyspensa dotyczy diecezjan oraz osób, które tego dnia przebywają w granicach diecezji elbląskiej. Równocześnie proszę, by wszyscy korzystający z dyspensy dobrowolnie, przy okazji, wsparli jałmużną znajdujących się w potrzebie (por. kan. 87, 1250-1251 KPK).

                 +Jacek Jezierski, biskup elbląski                                                   Elbląg, dn. 24 maja 2024

1. Dziś - ŚWIĘTO PARAFIALNE – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, w naszym kościele możliwość uzyskania odpustu w czasie każdej Mszy św. Suma odpustowa o godz. 12:00. Zapraszamy na Parafiadę. Koncert zespołu Soli Deo z Tczewa o godz. 15:30. Pełny program na plakacie.

2. Nabożeństwo majowe(czerwcowe) każdego dnia o godz. 17:30.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8:00, 10:00, około 12:30 (po zakończeniu procesji) i 18:00. Procesja z Najświętszym Sakramentem w tym roku wyruszy z katedry ok. godz. 11:40 i przejdzie ulicami: Katedralną, Targową, Chopina i Słowiańską. Nasza Parafia dekoruje dwa ołtarze: trzeci i czwarty (na ulicy Słowiańskiej i przy kościele) Prosimy o niesienie feretronów i chorągwi.

4. Parafia Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie organizuje pielgrzymkę autokarową i rowerową do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Pielgrzymka odbędzie się 15 czerwca br. Koszt 40 zł. Więcej informacji znajdziecie w gablocie parafialnej oraz  na stronie internetowej: www. katedra.kwidzyn.pl

5. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z renowacją ogrodzenia wokół kościoła i witraży w prezbiterium. Prosimy o szczególną uwagę na terenie przykościelnym. Za niedogodności przepraszamy.

 

* Najnowsze numery Gościa Niedzielnego, Mały Gość Niedzielny oraz Gość Extra „Święte Matki-Matki Świętych” w cenie 14 zł do nabycia przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca:

 

Śp. Krzysztof MARCHLEWICZ                             l. 41,

Śp. Teresa Barbara GORCZYCKA zd. Jaskuła     l. 64.                                        Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19 MAJA 2024

1. Nabożeństwo majowe każdego dnia o godz. 17:30.

2. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na msze św. o godz. 8:00 i 18:00.

3. W środę 22 maja przypada Święto Św. Rity z Casci, msza św. o godz. 18:00 a po niej nabożeństwo z poświęceniem róż i uczczeniem jej relikwii. Zapraszamy.

4. Za tydzień Uroczystość Świętej Trójcy czyli dzień odpustu w naszej parafii. Uroczysta msza św. o godz. 12:00, której będzie przewodniczył o. Marek SZYMAŃSKI nasz misjonarz z Ekwadoru. Przez cały dzień wiele atrakcji na placu przykościelnym. Zapraszamy serdecznie na festyn parafialny! Szczegóły na plakacie.

5.  Dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na potrzeby naszego parafialnego Caritas. W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebraliśmy 1902 zł. Bóg zapłać za wasze wsparcie. Podziękowania też kierujemy do rodziców dzieci pierwszo komunijnych, które wsparły naszą parafie. Pieniądze te przeznaczone będą na nową wykładzinę do prezbiterium naszego kościoła.

6.  Parafia Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie organizuje pielgrzymkę autokarową i rowerową do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Pielgrzymka odbędzie się 15 czerwca br. Koszt 40 zł. Więcej informacji znajdziecie w gablocie parafialnej oraz  na stronie internetowej: www. katedra.kwidzyn.pl

 

* Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość Niedzielny Gość do nabycia przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii.

 

W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca:            Śp. Stanisława BĘKARCIK zd. Szewczyk            l. 78.      Dobry Jezu, a nasz Panie….

                                                                   

 

Wniebowstąpienie Pańskie

12 MAJA 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Nabożeństwo majowe każdego dnia o godz. 17:30. Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego każdego dnia podczas nabożeństwa.

2. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. Zakończyła się kolejna Kapituła Prowincjalna naszej Prowincji. W naszej parafii drugi mandat (na kolejne 4 lata) proboszcza i przełożonego wspólnoty klasztornej będzie pełnił o. Tomasz.

4. W środę 15 maja o godz. 18:45 spotkanie z odpowiedzialnymi za różne grupy i wspólnoty oraz wszystkich chętnych, którzy chcą się zaangażować w przygotowanie odpustu parafialnego. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.

5.  Dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę Caritas parafialne będzie zbierać ofiary na swoją działalność statutową.

 

* Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość Niedzielny Gość do nabycia przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii.

 

W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca:                           Śp. Leszek ANTOSZEWSKI             l. 68.

                                                               Dobry Jezu, a nasz Panie….

 

VI Niedziela Wielkanocna

5 MAJA 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Nabożeństwo majowe odprawia się każdego dnia o godz. 17:30.

2. Od jutra w Koszalinie rozpoczyna się II część Kapituły Prowincjalnej. Prosimy o Waszą modlitwę w intencji tego spotkania braterskiego, które będzie trwało przez cały tydzień.

3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 6 maja, po mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

4. W najbliższą środę 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Zapraszamy.

5. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego.

6. Za tydzień 12 maja uroczystość I komunii w naszej parafii. Msze św. z udzieleniem tego sakramentu będą o godz. 11:30 i 13:30. W najbliższy piątek spowiedź dla tych dzieci oraz ich rodziców o godz. 15:30. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

7. CARITAS naszej parafii przyjmuje zapisy dzieci w wieku 7-14 lat na kolonie w Mikoszewie w dniach od 7 do 13 lipca 2024 r. Koszt to 1.100 zł. Jest też zaproszenie na rekolekcje Oazowe organizowane przez naszą Prowincję. Szczegóły znajdziecie w gablocie parafialnej oraz na naszej stronie.

8. Za tydzień comiesięczna zbiórka na potrzeby naszej parafii: opłacenie rachunków za prąd i gaz.

* Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość Niedzielny Gość do nabycia przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii.

 

V Niedziela Wielkanocna

28 KWIETNIA 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwo majowe, które będą odprawiane każdego dnia o godz. 17:30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:00 adoracja eucharystyczna, a od godz. 17:30 nabożeństwo majowe. W piątek spowiadamy przed mszami świętymi. Rano od godz. 9:30 o. Karol i o. Tomasz udadzą się z wizytą do chorych naszych parafian. W sobotę po mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

3. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W tym dniu Bp. Elbląski udzielił dyspensy od spożywania potraw mięsnych.

4. Informujemy, iż uroczystość I komunii w naszej parafii jest przewidziana na niedziele 12 maja br. o godz. 11:30 i 13:30.

5. CARITAS naszej parafii przyjmuje zapisy dzieci w wieku 7-14 lat na kolonie w Mikoszewie w dniach od 7 do 13 lipca 2024 r. Koszt to 1.100 zł. Jest też zaproszenie na rekolekcje Oazowe organizowane przez naszą Prowincję. Szczegóły znajdziecie w gablocie parafialnej oraz na naszej stronie.

6. Można już zamawiać intencje mszalne do końca roku kalendarzowego.

 

Zaproszenie od  wspólnot Neokatechumenalnych:

W tym czasie pełnym niepokojów chcemy dzielić się radością spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym. Chcemy to robić w jedności z papieżem Franciszkiem, który wielokrotnie zachęcał do wyjścia z Ewangelią na ulice. Spotkanie połączone z obwieszczaniem Kerygmatu odbędzie się również w naszym mieście. Zapraszamy dziś od godz. 15:30 - 17:30 przed kinoteatrem (plac Jana Pawła II).

* Najnowsze numery Gościa Niedzielnego, Mały Gość Niedzielny oraz Gość Niedzielny Historia Kościoła o Matce Bożej w cenie 12 zł do nabycia przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii.

 

W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca:

Śp. Genowefa ODROBIŃSKA zd. Dobosz            l.92.                                     Dobry Jezu, a nasz Panie….

 

IV Niedziela Wielkanocna

21 KWIETNIA 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Rozpoczynamy tydzień Dobrego Pasterza a zarazem tydzień modlitw w intencji powołań. Niech nie zabraknie naszej troski o przyszłość naszego Kościoła. Dziękując za tych, których Pan powołał z naszej wspólnoty parafialnej, prośmy aby posłał „nowych robotników” na swoje żniwo.

2. W poniedziałek 22 kwietnia podczas mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy jak co miesiąc przez wstawiennictwo św. Rity. Podczas nabożeństwa po mszy poświęcimy róże. Kartki na prośby i dziękczynienia są wyłożone pod chórem.

3. We wtorek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha. Zapraszamy na mszę św. o godz. 8:00 i 18:00.

4. Informujemy, iż uroczystość I komunii w naszej parafii jest przewidziana na niedziele 12 maja br. o godz. 11:30 i 13:30.

5. CARITAS naszej parafii przyjmuje zapisy dzieci w wieku 7-14 lat na kolonie w Mikoszewie w dniach od 7 do 13 lipca 2024 r. Koszt to 1.100 zł. Jest też zaproszenie na rekolekcje Oazowe organizowane przez naszą Prowincję. Szczegóły znajdziecie w gablocie parafialnej oraz na naszej stronie.

6. Można już zamawiać intencje mszalne do końca roku kalendarzowego.

 

Zaproszenie od  wspólnot Neokatechumenalnych:

W tym czasie pełnym niepokojów chcemy dzielić się radością spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym. Chcemy to robić w jedności z papieżem Franciszkiem, który wielokrotnie zachęcał do wyjścia z Ewangelią na ulice. Spotkanie połączone z obwieszczaniem Kerygmatu odbędzie się również w naszym mieście. Zapraszamy dziś oraz za tydzień 28 kwietnia od godz. 15:30 – 17:30 przed kinoteatrem (plac Jana Pawła II).

 

* Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii.

 

W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca:

Śp. Bonifacy Jarosław LEJSA                     l.65.                             

Dobry Jezu, a nasz Panie….

 

III Niedziela Wielkanocna

14 KWIETNIA 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W kościele w Polsce rozpoczyna się XIV Tydzień biblijny. Zapraszamy wszystkich do pogłębiania swojej miłości do Bożego Słowa, poprzez lekturę Pisma Świętego.

2. W miniony piątek zakończyła się w Koszalinie I część XI Kapituły zwyczajnej. Wybrano podczas niej nowy zarząd naszej Prowincji. Prowincjałem został na kolejne 4 lata o. Wojciech KULIG. W skład zarządu wszedł dobrze nam znany o. Stanisław KREFT, który będzie dbał o finanse naszej prowincji jako jej ekonom. Polecamy waszej modlitwie ich posługę oraz II część kapituły, która rozpocznie się w dniu 6 maja.

3. Informujemy, iż uroczystość I komunii w naszej parafii jest przewidziana na niedziele 12 maja br. o godz. 11:30 i 13:30.

4. Dziś w całym naszym mieście odbywa się kwesta - „Pola nadziei” - na rzecz naszego kwidzyńskiego hospicjum. Prosimy o wsparcie tego dzieła miłosierdzia.

5. Można już zamawiać intencje mszalne do końca roku kalendarzowego.

 

Zaproszenie od  wspólnot Neokatechumenalnych:

W tym czasie pełnym niepokojów chcemy dzielić się radością spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym. Chcemy to robić w jedności z papieżem Franciszkiem, który wielokrotnie zachęcał do wyjścia z Ewangelią na ulice. Spotkanie połączone z obwieszczaniem Kerygmatu odbędzie się również w naszym mieście. Terminy 14, 21 i 28 maja od godz. 15:30 – 17:30 przed kinoteatrem (plac Jana Pawła II).

 

* Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca:

Śp. Romana Barbara CZARNECKA zd. Rzyszkowska   l. 79,

Śp. Czesław Kazimierz KACZOROWSKI                        l. 82,

Śp. Władysława Lidia KACZOROWSKA zd. Chyła         l. 75.                Dobry Jezu, a nasz Panie….

 

7 KWIETNIA 2024

II NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kończymy Oktawę Wielkanocną - Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która jest równocześnie świętem patronalnym Caritas. Członkom Parafialnego Zespołu Caritas dziękujemy za ofiarną pracę i równocześnie życzymy wielu łask Bożych w Waszej posłudze dla najuboższych. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Caritas zaprasza na wspólną modlitwę Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś na godz. 15:00.

2. W dniu jutrzejszym w kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.

3. Jutro w Koszalinie rozpoczyna się I część Kapituły Prowincjalnej. Prosimy o modlitwę w intencjach dobrych owoców tego braterskiego spotkania.

4. W poniedziałek 8 kwietnia, po mszy św. wieczornej spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej w domu parafialnym.

5. W przyszłą niedzielę w całym naszym mieście będzie kwesta – „Pola nadziei” - na rzecz naszego kwidzyńskiego hospicjum. Prosimy o wsparcie tego dzieła miłosierdzia. Szczegóły są wywieszone w gablocie parafialnej.

6. Można już zamawiać intencje mszalne do końca roku kalendarzowego.

 

* Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca:

Śp. Wojciech RZEMEK                               l. 37,

Śp. Barbara KONRAD zd. Kruk                  l. 75,

Śp. Jan Grzesław DOBROWSKI                l . 72,

Śp. Wiesław Jan STĘPNIAK                      l. 82,

Śp. Tadeusz BIAŁOWĄS                            l. 87.

oraz polecajmy Rodzinę Dominika SZUWAROWSKIEGO   dziecka nienarodzonego.          Dobry Jezu, a nasz Panie... 

Ogłoszenia grafika