Ogłoszenia

Świętej Trójcy

 

1. Dziś - ŚWIĘTO PARAFIALNE – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, w naszym kościele możliwość uzyskania odpustu w czasie każdej Mszy św. Suma odpustowa o godz. 12:00. Zapraszamy na Parafiadę. Koncert zespołu Pokój i Dobro o godz. 15:30. Pełny program na plakacie.

2. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia o godz. 17:30.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 11:00 i 18:00. Procesja z Najświętszym Sakramentem w tym roku wyruszy od nas ok. godz. 11:40 i przejdzie ulicami: Piłsudskiego, Basztową, Słowiańską, Chopina, Batalionów Chłopskich,  Targową i Katedralną. Nasza Parafia dekoruje dwa ołtarze: pierwszy i drugi (przy kościele oraz na ulicy Basztowej) Prosimy o niesienie feretronów i chorągwi. Próba sypania kwiatków dla dzieci będzie w Katedrze w dniach 6 i 7 czerwca o godz. 18:30. Prosimy też dorosłych o zbieranie płatków do sypania dla tych dzieci.

4. W środę 7 czerwca podczas mszy św. o godz. 18:00 swój jubileusz 25-lecia święceń będą przeżywali o. Michał SOCHA i o. Stanisław KREFT. Zapraszamy na tę uroczystość.

5. W przyszłą niedzielę 11 czerwca podczas mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się rocznica I komunii św.

6. Spotkanie przedpielgrzymkowe związane z wyjazdem do Włoch odbędzie się 6 czerwca o godz. 18:40. Mamy jeszcze 3 wolne miejsca.

 

* Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii.

----------------------------------------------------

Na piątek po uroczystości Bożego Ciała (8 czerwca 2023) udzielam dyspensy od nakazu kościelnego prawa, które zobowiązuje do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK). Czynię to ze względu na wydłużony weekend, wielość spotkań, podróże. Równocześnie proszę o umiar oraz zachowanie trzeźwości. Dyspensa dotyczy katolików diecezji elbląskiej oraz osób, które przebywać będą na jej terenie. Proszę także o udzielenie jałmużny (materialnego wsparcia) ubogim. 

+ Jacek Jezierski - biskup elbląski

Elbląg, 2 czerwca 2023

----------------------------------------------------

W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca:

 

Śp. Elżbieta WERNER zd. Kazańczuk l. 67,

Śp. Krystyna Bronisława MAJEWSKA zd. Mońka l. 87,

Śp. Czesława Maria MARIANOWSKA zd. Jedowska l. 72,

Śp. Jolanta Helena ZIELIŃSKA zd. Krajewska l. 71.

Dobry Jezu, a nasz Panie….